من مژگان انصاری علیه شبکه من و تو افشا میکنم

بعد از افشا شدن شرایط استخدام در شبکه «من و تو» در وب شخصی رها اعتمادی (بنی‌اعتماد) به تازگی یکی دیگر از جداشدگان از این شبکه انگلیسی از مسائل و شرایط کار در این شبکه پرده برداشت.

مژگان انصاری متولد 26/8/1356(35 ساله)تهران، فعالیت رسانه‌ای خود را با «ببین‌تی‌وی» شروع کرده و به گفته خود 9 ماه در شبکه من و تو مشغول به کار بوده است. وی در فیس‌بوک شخصی خود به برخی مسائل اشاره کرده که جای بررسی و تحلیل دارد. (پاورقی)
صحبت‌هایی که مژگان انصاری در فیس‌بوک شخصی خود مطرح کرده به شرح زیر است:

با سلام من مژگان انصاری متولد 26/8/1356 (35 ساله) تهران . 10ساله با خانواده‌ام در لندن زندگی می‌کنم. با 2 تا از دوستانم آزاده حسینی و آوا روحبخش 6 ماه تو شبکه «ببین تی‌وی» کار کردیم.

بعدش با آزاده و آوا به استخدام شبکه من و تو درآمدیم و 9 ماه تو این شبکه کار کردم. 6 ماهش را پروژه‌ای تو من و تو- 2 ، 3 ماهشم به صورت آزمایشی تو من و تو- 1 بودم.

آزاده از اول توی اتاق خبر من و تو-1 به صورت رسمی مشغول شد. من و آوا هم که رفتیم من و تو-2. اما آزاده بعد از مدتی که توی اتاق خبر مشغول شده بود از شبکه رفت.

بعد از 6 ماه که توی من و تو- 2 بودیم، من و تو 1 و 2 با هم یکی شدند. من و آوا هم به من و تو- 1 منتقل شدیم. شرایط توی من و تو- 1 مثل من و تو-2 نبود؛ اول اینکه کار تو اونجا کاملا رسمی بود. بعدش هم اینکه فضا کاملا امنیتی و سکرت بود. شبکه من و تو با بودجه دولت انگلیس تاسیس و اداره می‌شه و همه چیز زیر نظر اوناست. به ما گفتن 3 ماه اول آزمایشی هستید و اگر مدیر تایید کنه و شرایط کاری را داشته باشید بعد از 3 ماه رسمی می‌شید. 3 ماه آزمایشی خیلی خوب جلو رفت اما بعدش اتفاقایی برایم پیش اومد که هیچ‌وقت در موردش به کسی حرفی نزدم اما به دلیل مطرح شدن بعضی شایعه‌ها مجبورم برای دفاع از خودم بعضی اتفاق‌هایی که برام پیش اومده را توضیح بدم.

الان چند وقتیه بعضی دوستای نارفیق یا دشمنان، شایعه‌هایی را درباره من تو فیس‌بوک و... پراکنده کردن که دروغ محضه و دور از رفتار و منش حرفه‌ایه.

من فقط به یه موردش اشاره می‌کنم و نیازی نمی‌بینم به سایر موارد بپردازم و اون اینه که شایعه شده، مژگان انصاری از شبکه من و تو اخراج شده.

باید بگم من خودم از شبکه بیرون اومدم و منو اخراج نکردن. وقتی دیدم شرایط کاری برای کار توی این شبکه برام آماده نیست با اختیار خودم شبکه را ترک کردم. من هیچ‌وقت اخراج نشدم و اینکه می‌گن مژگان انصاری اخراج شده دروغ محضه و واقعیت نداره. اخراج را برای افرادی می‌گن که کارایی لازم را ندارن یا باعث برهم زدن جو و فضای کاری بقیه می‌شن. این وصله‌ها به من نمی‌چسبه.
اگه توانایی و کارایی من کم بود صدابردار یکی از مهم‌ترین برنامه‌های شبکه یعنی من و تو پلاس نمی‌شدم و تو همون روزهای اول مثل بقیه منو جابه‌جا‌ می‌کردن.

چون توانایی‌هام بالا بود همزمان با صدابرداری برنامه من و تو پلاس کار بسیار حساس و سخت صدابرداری از اتاق خبر هم به من داده شد. همه اینها تو مدت کوتاه 2 ماه اتفاق افتاد و این نشون می‌ده که من تو کارم موفق بودم.

ولی درباره علت جدایی‌ام از شبکه باید بگم تنها علت جدایی‌ام، اجبار مدیریت شبکه برای عضویت در گروه جوانان بدون مرز و تغییر باور و اعتقادهای شخصی‌ام بود. شرایط عضویت تو گروه جوانان بدون مرز اونقدر شرم‌آوره که نمی‌تونم درباره‌اش صحبت کنم.

    

وقتی دیدم برای موندن توی این شبکه باید به همه باورهام پشت کنم، هر جور اونا می‌گن لباس بپوشم و عضو گروهی بشم که نه‌تنها به اون اعتقاد ندارم که باهاش مخالفم هستم، مجبور شدم شبکه را ترک کنم و به دنبال کار تو جای دیگه برم.

به نظر من انسان آزاد آفریده شده و باید آزاد زندگی کنه. هر کسی می‌تونه لباس خودشو، خودش انتخاب کنه تا چه برسه به اعتقاد و اینجور چیزا. دوست نداشتم چیزی را که بهش اعتقاد ندارم بهم تحمیل کنن برای همین تصمیم گرفتم بیام بیرون.
در آخر باز هم تکرار می‌کنم من با اختیار خودم از شبکه من و تو بیرون اومدم و مساله اخراج من از این شبکه کاملا دروغه.
موفق و پیروز باشید».

در ابتدا سوال‌های مختلفی به ذهن می‌رسد مانند:

       1-     چرا خانم مژگان انصاری از بازگو کردن شرایط گروه جوانان بدون مرز سر باز می‌زند؟

       2-     ایشان علت جدایی خود از شبکه را ولو بسیار سربسته، اعلام کردند اما نگفتند آیا علت جدایی آوا روحبخش نیز همان دلیل بوده یا خیر؟

       3-     چرا بعد از جدا شدن از شبکه هیچگاه درباره مساله‌ای که برایش اتفاق افتاده سخنی به میان نیاورده است؟

4       - چرا با همه شایعه‌هایی که برای وی در فیس‌بوک و... ایجاد شده باز هم فقط علت جدایی از این شبکه را مطرح کرده و شهامت مطرح کردن دیگر مسائل را ندارد؟

       5-     دیگر شایعه‌هایی که برای وی در رسانه‌های جمعی (به قول مژگان توسط دوستای نارفیق و دشمنان) ایجاد شده است، چه بوده؟

حال احتمال‌هایی که درباره این اتفاق به ذهن می‌رسد مورد بررسی قرار می‌دهیم:

        1- همه مسائلی که مژگان انصاری به آنها اشاره کرده و از آن پرده برداشته صحیح بوده و واقعیت دارد، به این معنی که شبکه‌های ماهواره‌ای که از انگلیس پخش می‌شوند بویژه شبکه من و تو در واقع پوششی‌ برای پیشبرد اهداف فرهنگی و سیاسی وزارت خارجه انگلیس در ایران و کشورهای فارسی‌زبان هستند. (1)

در واقع مدیریت شبکه من و تو با پوشش شبکه‌های سیاسی، فرهنگی و سرگرمی در حال یارگیری و جذب نیرو برای رسیدن به اهداف دیگری است که توسط وزارت خارجه انگلیس طراحی شده و در حال اجراست که البته یکی از مقدمات این هدف، منتقل کردن اپوزیسیون خارج از کشور از لس‌آنجلس و واشنگتن به لندن همچنین توسعه دادن به گروه جوانان بدون مرز است؛

گروهی که اعضای آن را هرزه‌های دستگاه امنیتی انگلیس تشکیل می‌دهند و برای عضویت در آن باید به همه باورها، آداب و رسوم خود پشت پا زده و از هر کاری دریغ نکنی حتی داشتن روابط آزاد جنسی و... . (2)

 

در همین راستا شاهد بودیم در سال‌های گذشته افراد مختلف سیاسی، فرهنگی، هنری، علمی و حتی ورزشی و... اپوزیسیون از کشورهای مختلف از جمله واشنگتن و لس‌آنجلس و دیگر کشورها مانند سوئد و... به لندن دعوت شده و با تطمیع و تامین مالی و واگذاری پست و مقام و... جذب شبکه بی‌بی‌سی فارسی یا شبکه‌های تازه‌تاسیس انگلیسی مانند من و تو شدند

برای نمونه می‌توان به حسین فرجی، مسعود صدر، کامران محیط، رضا همایون، فیروزه باغبان، فرشته دانشفر، سمیرا قاسمی، آزاده حسینی، مریم تهرانی، سارا باغستانی، آوا صفا، سحر زند، جاوید جعفری، هادی کریمیان، نسرین احمدی، مژگان انصاری، آوا روحبخش، شهیار قنبری، فائقه آتشین، حسن، داریوش، ناصر، رها و بهروز اعتمادی (بنی‌اعتماد)، پانته‌آ مدیری، سالومه سیدنیا، بابک سعیدی، هومن خلعتبری، آرمین قبادی‌پاشا، امیر برادران، مهرداد پارسا، امید خلیلی‌تجریشی، سبا خویی، تیام بصیر، پریسا ساوجی، سمیه عابدین‌زاده، ندا جناب، زهرا امیرابراهیمی و... اشاره کرد که تعدادی از آنها جذب بی‌بی‌سی فارسی و تعدادی جذب شبکه من و تو و دیگر شبکه‌های انگلیسی شدند.

در واقع وزارت خارجه انگلیس در حال عضوگیری از مخالفان نظام در داخل و خارج از کشور است تا بتواند به این اهداف برسد.

کنار هم قرار دادن سلطنت‌طلب‌ها، تجزیه‌طلب‌ها، افراد جدا شده و بریده از نظام جمهوری اسلامی مانند مهاجرانی، سروش، کدیور، اشکوری‌ها و... بخشی از این پروژه به حساب می‌آید.

در واقع پذیرش شرایط عضویت در این شبکه‌ها، پذیرش همکاری با سرویس اطلاعاتی انگلیس(MI6) به شمار می‌رود.(3)

ناگفته نماند روند برنامه‌های این شبکه‌ها بویژه شبکه من و تو نیز در راستای این اهداف بوده و برنامه‌های این شبکه‌ها در همین راستا تهیه و برای فارسی‌زبان‌ها پخش می‌شود.

دولت انگلیس برای اینکه بتواند کسانی را که جذب کرده برای همیشه در سیستم خود نگه داشته و مانع از جدا شدن آنها شود، شرایطی را برای استخدام و عضویت در این شبکه‌ها (بی‌بی‌سی فارسی و شعبه فرهنگی آن یعنی من و تو) در نظر گرفته که افراد جذب شده در صورت پذیرش شرایط برای همیشه جیره‌خوار آنها بوده و به هیچ‌وجه امکان جدا شدن و مخالفتشان علیه سیاست‌ها و اهداف این سرویس را نداشته باشند زیرا انگلیس در صورت کمترین اعتراض و مخالفتی، آنها را بی‌آبرو کرده و شهره خاص و عام خواهد کرد. (4)
در واقع این یکی از شیوه‌های قدیمی روباه پیر است که همه پل‌ها را پشت سر عوامل و جیره‌خواران خود خراب می‌کند تا هیچ راه برگشتی برای آنها وجود نداشته باشد و برای همیشه جیره‌خوار آن باقی بمانند. یکی از این روش‌ها عضویت در گروه جوانان بدون مرز است. این گروه به رهبری رها اعتمادی از چند سال پیش با پشتیبانی همه‌جانبه و البته غیر‌علنی عوامل بی‌بی‌سی برای ضدیت با جمهوری اسلامی ایران راه‌اندازی شد. رها اعتمادی همه عناصر همسو با فرقه ضاله بهائیت و ضدجمهوری اسلامی ایران را شناسایی و هسته اولیه من و تو را با آنها شکل داد. (5)

شرایط عضویت و نحوه عملکرد گروه جوانان بدون مرز به گونه‌ای است که کسانی که عضو این گروه می‌شوند امکان جدا شدن از آن را نخواهند داشت و مجبورند تا ابد با دولت انگلیس همکاری داشته باشند.(6)

نمونه‌های آن پونه قدوسی، مجری برنامه نوبت شما در بی‌بی‌سی فارسی که چندی پیش به صورت کاملا هدفمند توسط رسانه‌های مختلف از رابطه جنسی‌اش با مدیریت شبکه و... پرده برداشته و مجبور به بازگشت به شبکه بی‌بی‌سی فارسی شد.(7)

همچنین جذب اشخاصی مانند زهرا امیرابراهیمی که کارنامه‌شان نزد مردم ایران کاملا مشخص است. (8)

مژگان انصاری نیز بعد از ورود به شبکه من و تو- 1 باید شرایط یادشده را می‌پذیرفت تا به صورت یک عضو رسمی به دیگران بپیوندد ولی اینگونه نشد و نپذیرفتن عضویت در این گروه‌ها و در نتیجه جدا شدن از شبکه موجب شد شایعه‌های مختلفی توسط مدیریت شبکه علیه آن پراکنده شود تا همه ضعف‌ها، کمبودها و مشکلات جدا شدن وی از شبکه را به مژگان نسبت دهند و اینگونه وانمود شود که علت جدایی مژگان انصاری از شبکه مشکلات مختلف وی و همچنین نداشتن کارایی لازم او بوده به همین دلیل مژگان توسط مدیریت شبکه اخراج شده است. پراکنده کردن شایعه علیه جداشدگان فقط برای مژگان اتفاق نیفتاد و مژگان انصاری نفر اول نبود؛ افراد زیادی قبل از مژگان بودند که بعد از چند ماه همکاری با این شبکه انگلیسی به دلایل مختلف که یک نمونه آن نپذیرفتن عضویت در گروه جوانان بدون مرز و... بود از شبکه رفتند. البته جداشدگان بعد از جدا شدن از شبکه یا هیچگاه درباره علل جدایی‌شان از شبکه‌های انگلیسی سخنی به میان نیاوردند و با وجود همه شایعه‌هایی که علیه آنها به وجود آمد ترجیح دادند ساکت بمانند یا اگر سخنی به میان آوردند بسیار سربسته و کنایه‌ای مطرح کردند تا به نوعی عامل بازدارنده‌ای باشد برای انتشار بیش از پیش شایعه‌ها درباره آنها. نمونه آن آزاده حسینی که از ابتدا در اتاق خبر شبکه من و تو- 1 مشغول به فعالیت بود بعد از جدایی از این شبکه انگلیسی تنها به گفتن یک نکته که شبکه من و تو توسط باندی که سیاست‌های پهلوی را به اجرا می‌گذارند اداره می‌شود، اکتفا کرد. (9)

شهیار قنبری نیز بعد از چندی همکاری با این شبکه انگلیسی از آنها جدا شد و در برنامه‌ای که در شبکه امید ایران با اجرای منصور سپهربند اجرا شد به این مهم اشاره کرد. البته اشاره‌های وی مانند دیگران کاملا سربسته و فهرست‌وار بود و نشان از ترس شهیار قنبری از سرویس‌های امنیتی انگلیس داشت؛ امری که توسط مجری شبکه امید ایران به شهریار تذکر داده شد.(10)

مدیران شبکه انگلیسی من و تو فکر این را نمی‌کردند پراکنده شدن این شایعه‌ها آنقدر برای مژگان انصاری سنگین تمام شده که موجب شود برخی اطلاعات را فاش کند.

آنها فکر می‌کردند جسارت مژگان از آزاده حسینی، آوا روحبخش و دیگر افرادی که به همین دلیل یا دلایل دیگر از شبکه جدا شده‌اند بیشتر نخواهد بود.

اما اینگونه نشد و مژگان برخلاف تصور آنها در فیس‌بوک شخصی خود- ولو به صورت سربسته و فهرست‌وار- پرده از این حقیقت (شبکه من و تو پوششی برای فعالیت‌های ضدایرانی دولتمردان انگلیس است) برداشت. البته جرات و جسارت مژگان فقط تا همین اندازه بود و ترس برخورد توسط سرویس اطلاعات انگلیس مانع از توضیح بیشتر مطالب شد. اما نکته‌ای که بسیار حائز اهمیت است اوج ضعف و شکنندگی انگلیس است که مجبور است یاران خود را از چنین افرادی انتخاب کند و از طرفی تاب و تحمل جدا شدن اعضای خود را ندارد به گونه‌ای که برای برگرداندن یک عضو جدا شده یا پوشاندن نقاط ضعف خود به ابزار مختلف از قبیل شایعه‌پراکنی رو می‌آورد.

 

  2- افشای برخی مسائل مانند گروه جوانان بدون مرز و.... توسط برخی جداشدگان شبکه (مژگان انصاری، آزاده حسینی و...) سناریویی است که سرویس اطلاعاتی انگلیس (MI6) طراحی کرده و هدف آن معطوف کردن ذهن مخاطبان به مسائل مطرح شده از قبیل گروه جوانان بدون مرز، تغییر اعتقادات، نوع پوشش، وابسته بودن به پهلوی و... است تا مخاطبان ذهنشان از دیگر مسائل منحرف شود.(11)

 در واقع این یک شگرد قدیمی اطلاعاتی است که توسط سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای مختلف به اجرا درمی‌آید. آنها بعد از مدتی اخبار سوخته و از رده خارج شده را رسانه‌ای می‌کنند تا هم واکنش مخاطبان را نسبت به آن ببینند و هم افکار آنها را به خبرهای مورد نظر معطوف کرده و از پرداختن به دیگر مسائل بازدارند، به همین دلیل امکان دارد فاش شدن به اصطلاح برخی اطلاعات، هدفمند بوده و اهداف دیگری در پس پرده آن مخفی شده و در واقع ادامه سناریوی انگلیسی دولتمردان انگلیسی باشد. همان‌طور که می‌دانید مژگان انصاری علت افشای این مسائل را مطرح شدن برخی شایعه‌ها علیه خود عنوان کرد اما فقط به یک شایعه (اخراج) اکتفا کرد و از پرداختن به بقیه آنها خودداری کرد. این در حالی است که شایعه اخراج وی آنقدر آزاردهنده نیست که مژگان را وادار کند اطلاعاتی آن هم در این سطح را افشا کند که یقینا ممکن است موجب برخورد شدید سرویس اطلاعاتی و امنیتی انگلیس با وی شود.
مژگان انصاری از مسعود صدر، مهرداد پارسا و شهیار قنبری که سابقه سالیان سال مخالفت با جمهوری اسلامی را در کارنامه‌شان داشتند شجاع‌تر نیست. چگونه است که در بین همه جداشدگان از شبکه یک دختر 35 ساله شجاعت افشای اینگونه اطلاعات را پیدا می‌کند در حالی که دیگر افراد یا هیچگونه حرفی نزده، لب فروبسته‌اند یا به مسائل حاشیه‌ای مانند همکاری با خاندان پهلوی اشاره و اکتفا کرده‌اند.

چرا مژگان انصاری در همه این مدت ساکت بوده است؟

چرا بلافاصله بعد از افشای شرایط استخدام در شبکه من و تو و رسانه‌ای شدن همجنسباز بودن رها اعتمادی (بنی‌اعتماد)، تیام بصیر و امید خلیلی، مژگان انصاری یکباره تصمیم می‌گیرد به افشاگری علیه این شبکه دست بزند؟(12)

چرا مژگان سخنی از آوا روحبخش و آزاده حسینی و دلیل جدا شدن آنها از شبکه به میان نمی‌آورد؟

اگر قرار به افشاگری است چرا مژگان انصاری مسائل را به صورت فهرست‌وار بیان می‌کند و از توضیح دادن درباره آنها سر باز می‌زند؟

همه اینها این احتمال را در ذهن قوت می‌دهد که سرویس اطلاعاتی انگلیس(MI6) قصد دارد ذهن مخاطبان را به یکسری اخبار سوخته منعطف کند تا از دیگر اخبار و اتفاق‌ها دور شوند؛ اخبار و اتفاق‌هایی که این روزها گریبانگیر آنها شده است؛ اخباری مانند شکست پروژه انتقال مرجعیت اپوزیسیون از لس‌آنجلس (آمریکا) به لندن (انگلیس) و احیا کردن این اپوزیسیون از هم پاشیده. (13)
در همه این مدت سعی شد مخالفان نظام جمهوری اسلامی ایران از قدیم تا جدید از هنرمند گرفته تا شخصیت‌های سیاسی و حتی دینی در انگلیس جمع شده و با تشکیل جلسات مختلف یک اپوزیسیون واحد تشکیل شود. قرار بود هر شعبه‌ای از من و تو که تشکیل می‌شد به یکی از این افراد واگذار شده تا در قسمت‌های مختلف در فضای رسانه‌ای تجدیدقوا کرده و علیه حکومت جمهوری اسلامی فعالیت کنند اما این پروژه در همان ابتدا با مشکلات فراوان روبه‌رو‌ شد و نه‌تنها موجب یکپارچه شدن اپوزیسیون خارج‌نشین نشد که موجب شد فاصله شخصیت‌های مختلف این اپوزیسیون از هم پاشیده بیشتر و بیشتر شود. قرائنی مانند اختلاف بین فرح پهلوی و مدیریت شبکه بی‌بی‌سی فارسی (صادق صبا)،

اختلاف بین علیرضا نوری‌زاده و مسعود بهنود، اکبر گنجی و عبدالکریم سروش، اختلاف بین کدیور و کیوان عباسی، اختلاف بین بیژن فرهودی (مجری سابق صدای آمریکا) و کیوان عباسی و... شاهد بر این مدعا بوده و این احتمال را در ذهن تقویت می‌کند. (14)

به همین دلیل احتمال دارد سرویس اطلاعاتی انگلیس برای سرپوش گذاشتن بر این فاجعه اقدام به پخش اینگونه اطلاعات کرده تا اذهان مخاطبان را به سمت آنها سوق داده و از جریان اصلی منحرف کند.

پی‌نوشت:
http://www.facebook.com/ansari.mojgan?ref=tn_tnmn
1- روزنامه کیهان، سه‌شنبه 20 اردیبهشت 1390، شماره 19922، صفحه 14 (بودجه 40 میلیون دلاری انگلیس و آمریکا برای 2 تلویزیون ماهواره‌ای زرد (خبر ویژه)
2- رجانیوز، پنجشنبه 24 فروردین 1391 (اعتقاد راسخ به فرقه ضاله بهائیت شرط استخدام در شبکه من و تو + سند)
3-  سایت خبری شفاف به نقل از کیهان، کد خبر ۵۷۳۸۹ ، تاریخ انتشار ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹، ۱۱:۳۴ (روزنامه کیهان: نمایش فیلم‌های مهرجویی و تهمینه میلانی از شبکه من و تو با تعامل تهیه‌کننده صورت گرفت)
4- همان
5-خبرگزاری رجانیوز http://rajanews.comاعتقاد راسخ به فرقه ضاله بهائیت شرط استخدام در شبکه من و تو + سند
6-  وبلاگ امواج سیاه (www.amvajesiah.blogfa.com) زندگینامه رها اعتمادی، مجری شبکه من و تو
7-  سایت ظهور12(http://www.zohur12.ir) تجاوز جنسی مدیر بخش فارسی بی‌بی‌سی به پونه قدوسی، مجری بی‌بی‌سی،

8-  سایت جام‌نیوز (http://jamnews.ir/) بی‌بی‌سی فارسی بازیگر جنجالی سریال «نرگس» را استخدام کرد + فیلم
9-  خبرگزاری فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان (http://www.farsnews.com) افشاگری مجری من و تو
10-  پایگاه اطلاع‌رسانی جام‌نیوز (http://jamnews.ir/) آغازی بر پایان شبکه من و تو)
11-  روزنامه وطن‌امروز، شماره 882، تاریخ 13 اردیبهشت 1391، به قلم وحید اطلس (پشت پرده کانال بهائیت)
12-  باشگاه خبرنگاران جوان، کد خبر۱۶۰۹۰، ۲۹فروردین ۱۳۹۱ (مجری من و تو: ما عضو شبکه همجنسبازان لندن هستیم + اسناد)
13-  روزنامه وطن‌امروز، شماره 882، تاریخ 13 اردیبهشت 1391، به قلم وحید اطلس (پشت پرده کانال بهائیت)
14-  مشرق‌نیوز  (http://www.mashreghnews.ir)  کلاهبرداری صادق صبا از بیوه شاه مخلوع

   + مرجان عباسی - ٧:۳۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٥/٢۱

مژگان انصاری از شبکه من و تو می گوید

قسمت اول :

بعد از افشا شدن شرایط استخدام در شبکه «من و تو» در وب شخصی رها اعتمادی (بنی‌اعتماد) به تازگی یکی دیگر از جداشدگان از این شبکه انگلیسی از مسائل و شرایط کار در این شبکه پرده برداشت.

مژگان انصاری متولد 26/8/1356(35 ساله)تهران، فعالیت رسانه‌ای خود را با «ببین‌تی‌وی» شروع کرده و به گفته خود 9 ماه در شبکه من و تو مشغول به کار بوده است. وی در فیس‌بوک شخصی خود به برخی مسائل اشاره کرده که جای بررسی و تحلیل دارد. (پاورقی)

صحبت‌هایی که مژگان انصاری در فیس‌بوک شخصی خود مطرح کرده به شرح زیر است
:

«
با سلام من مژگان انصاری متولد 26/8/1356 (35 ساله) تهران . 10ساله با خانواده‌ام در لندن زندگی می‌کنم. با 2 تا از دوستانم آزاده حسینی و آوا روحبخش 6 ماه تو شبکه «ببین تی‌وی» کار کردیم.

بعدش با آزاده و آوا به استخدام شبکه من و تو درآمدیم و 9 ماه تو این شبکه کار کردم. 6 ماهش را پروژه‌ای تو من و تو- 2 ، 3 ماهشم به صورت آزمایشی تو من و تو- 1 بودم.

آزاده از اول توی اتاق خبر من و تو-1 به صورت رسمی مشغول شد. من و آوا هم که رفتیم من و تو-2. اما آزاده بعد از مدتی که توی اتاق خبر مشغول شده بود از شبکه رفت.

بعد از 6 ماه که توی من و تو- 2 بودیم، من و تو 1 و 2 با هم یکی شدند. من و آوا هم به من و تو- 1 منتقل شدیم. شرایط توی من و تو- 1 مثل من و تو-2 نبود؛ اول اینکه کار تو اونجا کاملا رسمی بود. بعدش هم اینکه فضا کاملا امنیتی و سکرت بود. شبکه من و تو با بودجه دولت انگلیس تاسیس و اداره می‌شه و همه چیز زیر نظر اوناست. به ما گفتن 3 ماه اول آزمایشی هستید و اگر مدیر تایید کنه و شرایط کاری را داشته باشید بعد از 3 ماه رسمی می‌شید. 3 ماه آزمایشی خیلی خوب جلو رفت اما بعدش اتفاقایی برایم پیش اومد که هیچ‌وقت در موردش به کسی حرفی نزدم اما به دلیل مطرح شدن بعضی شایعه‌ها مجبورم برای دفاع از خودم بعضی اتفاق‌هایی که برام پیش اومده را توضیح بدم.

الان چند وقتیه بعضی دوستای نارفیق یا دشمنان، شایعه‌هایی را درباره من تو فیس‌بوک و... پراکنده کردن که دروغ محضه و دور از رفتار و منش حرفه‌ایه.

 

من فقط به یه موردش اشاره می‌کنم و نیازی نمی‌بینم به سایر موارد بپردازم و اون اینه که شایعه شده، مژگان انصاری از شبکه من و تو اخراج شده.

باید بگم من خودم از شبکه بیرون اومدم و منو اخراج نکردن. وقتی دیدم شرایط کاری برای کار توی این شبکه برام آماده نیست با اختیار خودم شبکه را ترک کردم. من هیچ‌وقت اخراج نشدم و اینکه می‌گن مژگان انصاری اخراج شده دروغ محضه و واقعیت نداره. اخراج را برای افرادی می‌گن که کارایی لازم را ندارن یا باعث برهم زدن جو و فضای کاری بقیه می‌شن. این وصله‌ها به من نمی‌چسبه.

اگه توانایی و کارایی من کم بود صدابردار یکی از مهم‌ترین برنامه‌های شبکه یعنی من و تو پلاس نمی‌شدم و تو همون روزهای اول مثل بقیه منو جابه‌جا‌ می‌کردن چون توانایی‌هام بالا بود همزمان با صدابرداری برنامه من و تو پلاس کار بسیار حساس و سخت صدابرداری از اتاق خبر هم به من داده شد. همه اینها تو مدت کوتاه 2 ماه اتفاق افتاد و این نشون می‌ده که من تو کارم موفق بودم. ولی درباره علت جدایی‌ام از شبکه باید بگم تنها علت جدایی‌ام، اجبار مدیریت شبکه برای عضویت در گروه جوانان بدون مرز و تغییر باور و اعتقادهای شخصی‌ام بود. شرایط عضویت تو گروه جوانان بدون مرز اونقدر شرم‌آوره که نمی‌تونم درباره‌اش صحبت کنم. وقتی دیدم برای موندن توی این شبکه باید به همه باورهام پشت کنم، هر جور اونا می‌گن لباس بپوشم و عضو گروهی بشم که نه‌تنها به اون اعتقاد ندارم که باهاش مخالفم هستم، مجبور شدم شبکه را ترک کنم و به دنبال کار تو جای دیگه برم.

به نظر من انسان آزاد آفریده شده و باید آزاد زندگی کنه. هر کسی می‌تونه لباس خودشو، خودش انتخاب کنه تا چه برسه به اعتقاد و اینجور چیزا. دوست نداشتم چیزی را که بهش اعتقاد ندارم بهم تحمیل کنن برای همین تصمیم گرفتم بیام بیرون.

در آخر باز هم تکرار می‌کنم من با اختیار خودم از شبکه من و تو بیرون اومدم و مساله اخراج من از این شبکه کاملا دروغه.

موفق و پیروز باشید».

در ابتدا سوال‌های مختلفی به ذهن می‌رسد مانند:

1-
چرا خانم مژگان انصاری از بازگو کردن شرایط گروه جوانان بدون مرز سر باز می‌زند؟

2- ایشان علت جدایی خود از شبکه را ولو بسیار سربسته، اعلام کردند اما نگفتند آیا علت جدایی آوا روحبخش نیز همان دلیل بوده یا خیر؟

3- چرا بعد از جدا شدن از شبکه هیچگاه درباره مساله‌ای که برایش اتفاق افتاده سخنی به میان نیاورده است؟

4- چرا با همه شایعه‌هایی که برای وی در فیس‌بوک و... ایجاد شده باز هم فقط علت جدایی از این شبکه را مطرح کرده و شهامت مطرح کردن دیگر مسائل را ندارد؟

5- دیگر شایعه‌هایی که برای وی در رسانه‌های جمعی (به قول مژگان توسط دوستای نارفیق و دشمنان) ایجاد شده است، چه بوده؟


حال احتمال‌هایی که درباره این اتفاق به ذهن می‌رسد مورد بررسی قرار می‌دهیم:

1-
همه مسائلی که مژگان انصاری به آنها اشاره کرده و از آن پرده برداشته صحیح بوده و واقعیت دارد، به این معنی که شبکه‌های ماهواره‌ای که از انگلیس پخش می‌شوند بویژه شبکه من و تو در واقع پوششی‌ برای پیشبرد اهداف فرهنگی و سیاسی وزارت خارجه انگلیس در ایران و کشورهای فارسی‌زبان هستند. (1)

در واقع مدیریت شبکه من و تو با پوشش شبکه‌های سیاسی، فرهنگی و سرگرمی در حال یارگیری و جذب نیرو برای رسیدن به اهداف دیگری است که توسط وزارت خارجه انگلیس طراحی شده و در حال اجراست که البته یکی از مقدمات این هدف، منتقل کردن اپوزیسیون خارج از کشور از لس‌آنجلس و واشنگتن به لندن همچنین توسعه دادن به گروه جوانان بدون مرز است؛ گروهی که اعضای آن را هرزه‌های دستگاه امنیتی انگلیس تشکیل می‌دهند و برای عضویت در آن باید به همه باورها، آداب و رسوم خود پشت پا زده و از هر کاری دریغ نکنی حتی داشتن روابط آزاد جنسی و... . (2)

در همین راستا شاهد بودیم در سال‌های گذشته افراد مختلف سیاسی، فرهنگی، هنری، علمی و حتی ورزشی و... اپوزیسیون از کشورهای مختلف از جمله واشنگتن و لس‌آنجلس و دیگر کشورها مانند سوئد و... به لندن دعوت شده و با تطمیع و تامین مالی و واگذاری پست و مقام و... جذب شبکه بی‌بی‌سی فارسی یا شبکه‌های تازه‌تاسیس انگلیسی مانند من و تو شدند.

برای نمونه می‌توان به حسین فرجی، مسعود صدر، کامران محیط، رضا همایون، فیروزه باغبان، فرشته دانشفر، سمیرا قاسمی، آزاده حسینی، مریم تهرانی، سارا باغستانی، آوا صفا، سحر زند، جاوید جعفری، هادی کریمیان، نسرین احمدی، مژگان انصاری، آوا روحبخش، شهیار قنبری، فائقه آتشین، حسن، داریوش، ناصر، رها و بهروز اعتمادی (بنی‌اعتماد)، پانته‌آ مدیری، سالومه سیدنیا، بابک سعیدی، هومن خلعتبری، آرمین قبادی‌پاشا، امیر برادران، مهرداد پارسا، امید خلیلی‌تجریشی، سبا خویی، تیام بصیر، پریسا ساوجی، سمیه عابدین‌زاده، ندا جناب، زهرا امیرابراهیمی و... اشاره کرد که تعدادی از آنها جذب بی‌بی‌سی فارسی و تعدادی جذب شبکه من و تو و دیگر شبکه‌های انگلیسی شدند.

در واقع وزارت خارجه انگلیس در حال عضوگیری از مخالفان نظام در داخل و خارج از کشور است تا بتواند به این اهداف برسد.

کنار هم قرار دادن سلطنت‌طلب‌ها، تجزیه‌طلب‌ها، افراد جدا شده و بریده از نظام جمهوری اسلامی مانند مهاجرانی، سروش، کدیور، اشکوری‌ها و... بخشی از این پروژه به حساب می‌آید.

در واقع پذیرش شرایط عضویت در این شبکه‌ها، پذیرش همکاری با سرویس اطلاعاتی انگلیس(MI6) به شمار می‌رود.(3)

 

بخش دوم را بزودی قرار می دهم

   + مرجان عباسی - ٦:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٥/۱٧

اخبار به شیوه شبکه من و تو

شبکه من و تو بارها اعلام کرده که در خبر رسانی کاملا بی طرف است و هیچ گرایشی به جای خاصی ندارد.

کسانی که اخبار این شبکه را پیگیری میکنند میدانند که شیوه خبر رسانی در برنامه های خبری من و تو سیر ثابتی دارد بنابراین برای بررسی ادعای بی طرفی شبکه ، می توانیم به عنوان نمونه  یکی از خبرها را زیر ذره بین  قرار دهیم :

قسمتی از اتاق خبر ، پخش شده در 2 تیر ، ساعت 15:55 :

مقدمه اول (خبر) : رییس قوه قضاییه : نمایندگان مصونیت قضایی نداشته و طبق قانون همه مردم در برابر جرایم یکسان هستند .

مقدمه دوم (خبر) : سخنان رییس مجلس در تایید برادرش

مقدمه سوم(خبر) : سخنان یکی از نمایندگان برخلاف دو مقدمه اول و در تایید مصونیت قضایی نمایندگان

بدون هیچ فاصله ای تحلیل زیر در ادامه می آید :

"فکر سلب مصونیت قضایی بار اول از سوی آیت الله خامنه ای رهبر ایران مطرح شد که در دیدار با نمایندگان در سال 89 بحث نظارت بر نمایندگان را مطرح کرده بود ، اگرچه برادران لاریجانی معتقدند که مصونیت نمایندگان فقط در مواردی نقض میشود که اونها مرتکب توهین و افترا بشن ؛ اما اونها نمیگن که چه کسی یا کدوم مرجع فرق بین اظهار نظر و افترا رو تعیین میکنه و اگه قرار باشه هربار نمایندگان رو به اتهام توهین و افترا تحت تعقیب قرار داد ، چه چیزی از وظایف نمایندگی و استقلال قوه مقننه باقی میمونه . اونها همینطور نمیگن که آیا مجلس هم ، سخن رییس قوه قضاییه را مصداق توهین به خود ، نقض اختیارات و استقلال مجلس و منع آزادی نمایندگان در انجام وظایفشون بدونه میشه متقابلا با سلب مصونیت قضایی از رییس قوه قضاییه و یا دیگر مقامات ، خواستار پیگرد قانونی اونها هم بشه!"

چند شیوه تاثیر گذاری در مخاطب ، بکار گرفته شده در این خبر :

1.     مطالب حق و راست که متن اصلی خبر است در ابتدا آورده شود تا مخاطب به تمام خبر اطمینان پیدا کند

2.     نباید تحلیل طولانی بوده و عنوان جداگانه ای داشته باشد بلکه باید طوری باشد که مخاطب متوجه نشود در بین خبر ، نظر و تحلیل شبکه نیز درآن گنجانده شده تا تاثیرگذاری بیشتر شود.

3.     شبهات و نقدها بصورت سوالی مطرح شود تا پذیرش آن در مرحله قبل فرض شده و قابل تکذیب نباشد.

4.     برای اثبات خبر مورد نظر ، هشدار و نگرانی از عدم پذیرش آن داده شود.

5.     فرار به جلو و مفروض گرفتن تحلیل داده شده .

نکات :

نکته اول : با همان ریتمی که خبرها گفته شده بدون هیچ فاصله ای وارد تحلیل شده و آنرا ربط به سخنان رهبری میدهد و اینطور القا میکند که رهبری در پی این است که نمایندگان جرأت اظهار نظر نداشته باشند . این درحالی است که سخنان رهبری فقط مربوط به نظرات در مجلس نیست و هرگونه سوء استفاده (از جمله مفاسد اقتصادی نمایندگان که نمونه اش را در پرونده شهرام جزایری و پرونده فساد بزرگ اخیر دیدیم) از قدرت نمایندگی را شامل میشود.

نکته دوم : مصونیت نمایندگان ثابت فرض شده و آمده که رهبری اولین بار ، سلب مصونیت از نمایندگان را خواستار شد . در حالی که هنوز چنین حقی ثابت نشده که رهبری بخواهد آنرا سلب کند!

نکته سوم : علارقم ادعای شبکه ، میشود به راحتی بر امور نظارت کرد بدون هرگونه  تهمت و افترا

نکته چهارم : اگر نمایندگان مصونیت قضایی داشته باشند هر کدام از نمایندگان به محض کوچکترین بهانه ای حتی از روی فرضیات ذهنی میتواند هر تهمتی را علیه هرکسی که خواست بزند و طبیعتا با این ارتباطات وسیع رسانه ای ، خیلی زود ادعاهای او در سراسر کشور پخش خواهد شد . آنوقت است که فضای تهمت و افترا و بی اعتمادی بدون هیچگونه مدرک و اثبات جرمی و در بعضی موارد حتی وقوع جرمی ، فراگیر خواهد شد.

نکته پنجم : با اینکه تهمت و افترا تعریف واضحی دارد در مفهوم آن شک ایجاد کرده و اینطور القا میکند که مفهوم تهمت و افترا نسبی بوده و هیچ مرجعی برای تشخیص آن وجود ندارد و به این وسیله میشود جلوی هر اظهار نظری را گرفت. این درحالی است که در پیشنهاد رهبری ، ناظر ، خود نمایندگان هستند ، بنابراین مشخص کردن مصداق تهمت و افترا هم توسط خود نمایندگان صورت میگیرد.

نکته ششم : برای اینکه مخاطب مصونیت نمایندگان را تایید کند ، تمام وظایف نمایندگی را به اظهار نظر در صحن علنی منحصر کرده و میگوید : " در صورت عدم مصونیت چه چیزی از وظایف نمایندگی و استقلال قوه مقننه باقی میمونه "

و نکته آخر : در آخر خبر هم ، فرار به جلو میکند و به نمایندگان راهکار جدید برای تشنج پیشنهاد میکند و میگوید اعتراض رییس قوه قضاییه به حقِ هنوز ثابت نشده ی نمایندگان میتواند وسیله شکایت از وی باشد.

امیدوارم در دریافت اخبار دقت بیشتری کنیم و از هر منبعی خبر نگیریم .

   + مرجان عباسی - ٦:۱٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٥/۱۱

اهدافى که برنامه هم آواز به دنبال آن است!


همان طور که می دانید چندی است که شبکه انگلیسی من و تو برنامه ای را تحت عنوان مسابقه هم آواز در دستور کار خود قرار داده و تبلیغ می کند. قرار است به اصطلاح این مسابقه در آینده نزدیک تهیه و پخش شود.

تصویر صفحه اول سایت شبکه من و تو

اما نکته ای که وجود دارد شرایط بسیار خاص این شبکه انگلیسی برای ثبت نام و شرکت در این مسابقه است.

مدیران و مسئولان این شبکه انگلیسی با پر رویی تمام در سایت رسمی شبکه شرایط بسیار مفتضحانه ای را برای شرکت در این مسابقه اعلام کردند که تعجب همگان را برانگیخته است.

شرایط ثبت نام مطرح شده در شبکه به شرح  زیر است:

در این قرارداد "شما" شرکت کننده نامیده میشوید و "شبکه تلویزیونی مرجان" ما نامیده میشود.

رضایت مندی و حقوق شما

شما با مشارکت خود، موارد زیر را تأیید کرده و با آنها موافقید:

1.  شما از عواقب اجتماعی و حقوقی حضور (یا حضور احتمالی‌) خود در برنامه ی تلویزیونی که در سراسر دنیا پخش میشود آگاهید. ضمنا میدانید که کلیپ‌هایی‌ از این برنامه، ممکن است از طریق اینترنت، در سراسر دنیا قابل دیدن باشد.

2.  شما بدین وسیله، حق نشر و سایر حقوق مربوط به مشارکت خود را برای همیشه به ما واگذار می‌کنید.این حقوق شامل تغییر یا توسعه این برنامه در تمام بازارها و رسانه‌های سراسر دنیا نیز میشود.

3.  شما هیچ ادعایی نسبت به حقوق معنوی و مادّی ناشی‌ از مشارکت خود در هیچ یک از برنامه‌های ما در هیچ یک از نقاط دنیا نخواهید داشت و می‌پذیرید که محتویات مشارکت شما ممکن است به صورت جزئی یا کلی‌ در معرض ویرایش، ترجمه، حذف یا اضافه قرار داده شود. موارد مذکور به منظور فراهم آوردن حق تولید یا بهره برداری از محتویات ناشی‌ از مشارکت شما یا هرگونه استفاده عمومی‌ مرتبط با آن برای ما انجام میشود.شما می‌پذیرید که محتویات مشارکت شما به هر نحوی که ما صلاح بدانیم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

4.  ما در استفاده از تمام محتویات صوتی یا تصویری که از شما در اینترنت موجود است و در معرض استفاده عموم قرار دارد آزادیم (به عنوان مثال در یوتیوب)


اما نکته هایی در مورد شرایط این برنامه:

اگر با دقت، شرایط ثبت نام و حضور در مسابقه را مطالعه کنید متوجه خواهید شد که

اولا: شرکت کننده با پذیرش بند دو و سه این شرایط، به مدیریت این شبکه انگلیسی اجازه می دهد هر گونه دخل و تصرفی مانند سانسور، تغییر، تحریف، تخریب، حذف و  اضافه در تصاویر و فیلم های گرفته شده از وی انجام پذیرد.

 

دوما: بنا به شرایطی که مدیران این شبکه انگلیسی در نظر گرفته اند، حقوق مادی و معنوی شرکت کننده گان به طور کاملا در اختیار مدیریت شبکه خواهد بود. این یعنی اجازه هر گونه دخل و تصرف در فیلم و تصویر شرکت کننده گان.

مدیریت این شبکه انگلیسی اعلام می کند از تصویر و فیلم شما در هر زمینه ای، هر استفاده ای که صلاح بدانیم می کنیم.این یعنی مثلا اجازه دارند فیلم شرکت کننده گان را پخش کرده و در آخر بگویند شرکت کنندگان در این مسابقه همگی یهودی هستند. یا هر چیز دیگر......

یا مثلا اجازه دارند تصویر حالت غیر طبیعی شرکت کننده را  برداشته و به عنوان طنز بر روی یک شیئی مورد استفاده قرار دهند.

همچنین اجازه دارند سخنان شرکت کننده را برش و تدوین کرده و مثلا کلمه حتما حمایت می کنم شرکت کننده را بعد از سئوالی قرار دهند که از وی پرسیده شده شما از حمله نظامی آمریکا علیه ایران حمایت می کنید؟

و در بند آخر هم گفته می شود تصاویر تغییر یافته و یا حذف و کم و زیاد شده را می توانند در فضای اینترنت مانند یوتیوب قرار دهند.

لازم به ذکر است این اولین باری نیست که این شبکه انگلیسی اینگونه شرایط را برای مخاطبین خود در نظر می گیرد.

قبلا این شبکه انگلیسی شرایطی را برای استخدام در این شبکه در نظر گرفته بود که موجب تعجب مخاطبین قرار گرفته و سئوال های مختلفی را در مورد اهداف این شبکه در پی داشت.

شرایط استخدامی در این شبکه انگلیسی به شرح زیر بود:

1-     باید دارای اجازه اقامت در انگلستان باشند

2-     معتقد و پایبند به دین مقدس بهائیت باشند.

3-     نوع پوشش بانوان در اختیار مدیریت شبکه می باشد

4-     مخالف جمهوری اسلامی ایران باشند

حال سئوال اینجاست این برنامه با چه هدفی طراحی و قرار است پخش شود؟

چرا افرادی که قرار است در این برنامه شرکت کنند بایستی عبد و غلام حلقه به گوش این شبکه انگلیسی بشوند و همه گونه اختیاری به مدیریت این شبکه انگلیسی بدهند تا هر گونه استفاده ای که بخواهند از تصویر و فیلم آنها بکنند؟

نظر شما چیست؟

 

   + مرجان عباسی - ۱۱:۱۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٥/۳

سوالاتی که مخاطبان من و تو از این شبکه دارند

مهمترین سوالات مخاطبان از مسوولین و دست اندرکاران شبکه من و تو که هیچوقت پاسخ درستی به آن داده نشده است فکر میکنم هر عاقلی میگه که حتی یکی از سوالات هم نباید بی جواب باشه:

1.     چرا ساختمان شبکه من و تو دقیقا در همان منطقه ای است که کاخ الیزابت قرار دارد؟! این آدرس شبکه من وتو است برید تو گوگل مپ نگاه کنید

Marjan Television Network Ltd

Capital Studios
13 Wandsworth Plain London SW18 1ET


شبکه من و تو در گوگل مپ آدرس شبکه من و تو

2.     چرا شبکه من و تو ۲ حذف شد و من و تو ۱ حذف نشد؟!

شبکه من و تو شبکه من و تو

3.     چرا سایت شبکه انگلیسی من و تو بارها و بارها از جنگ آمریکا علیه ایران حمایت کرده است ؟!

4.     منابع مالی شبکه چیست ؟ شما که زیر 5 تبلیغ تو کل برنامه هاتون دارین و هزینه هاتون بالاست و هیچ شماره حسابی تا به حال اعلام نکردید از کجا ساپورت میشوید و سیاست های کدام دولت را پیگیری میکنید ؟!\

منبع مالی شبکه من و تو

5.     چرا مانند شبکه‌های لس‌آنجلسی هیچ‌کس حق حضور در حتی چندصد قدمی ‌ساختمان شبکه انگلیسی من و تو را ندارد ؟!

6.     آیا شبکه من و تو طبق ادعای مسوولین این شبکه فقط فرهنگی است و برنامه های سرگرمی دارد؟!

اتاق خبر شبکه من و تو دکتر کپی شبکه من و تو سالی تالک شبکه من و تو

7.     چرا شبکه انگلیسی من و تو اسرائیل را یک کشور(!) آزاد و فلسطینیان را ستیزه‌جو و جنگ‌طلب معرفی می‌کند ؟!

8.     هدف شبکه من و تو از حمایت از سیاست های صهیونیست ها چیست؟!

حمایت شبکه من و تو از اسراییل اسراییل و شبکه من و تو

9.     چرا شبکه من و تو هیچ برنامه ی زنده ای ندارد ؟!

10.چرا امکان تماس زنده در هیچ برنامه ای از شبکه وجود ندارد؟!

11.چرا یک سال طول کشید تا شبکه من و تو و شخص رها اعتمادی (بنی‌اعتماد) علیه وب شخصی‌ای که ادعا می‌کنند ساختگی است موضع بگیرند؟!

رها اعتمادی مجری شبکه من و تو

12.دلیل پنهان کاری رها اعتمادی حتی در مورد فامیلی شخصی اش چیست؟ او بعد از یک سال به دلیل مطرح شدن برخی مسائل اعلام کرد که فامیلی من رها اعتمادی آل آقا است.

13.چرا کادر و مجریان شبکه من و تو امکان ارتباط مستقیم با هیچ مخاطبی را ندارد؟!

14.چرا همیشه و در هر نظرسنجی‌ای که در سایت انجام شده دقیقا بر خلاف نظرسنجی عمل شده است ؟!

نظر سنجی در شبکه من و تو

15.اگر این شبکه برای سرگرمی مخاطبان برنامه میسازد چرا مهمترین برنامه های شبکه ( سالی تالک ، دکتر کپی و اتاق خبر) سیاسی است ؟!

16.مطالبی که راجع به سوابق برخی از مجریان شبکه من و تو در سایت ها منتشر شده صحیح است ؟ چرا هیچوقت تکذیب نشد؟!

17.چرا کسانی که از شبکه انگلیسی من و تو جدا می‌شوند در صورت افشاگری منزوی می‌شوند افرادی مانند آزاده حسینی ومژگان انصاری و ؟!

مژگان انصاری فرار کرده از شبکه من و تو آزاده حسینی آزاد شده از شبکه من و تو

18.سیاست شبکه من و تو در گزینش اخبار چیست ؟ چرا هیچوقت به صراحت اعلام نشده است؟!

19.چرا مجریانی که در شبکه انگلیسی من و تو کار می‌کنند حق کار در شبکه دیگری را ندارند ؟!

20.طبق مطالب منتشر شده غالب مجریان شبکه من و تو مخالف با جمهوری اسلامی بوده و سابقه فعالیت در اپوزوسیون را دارند بنابراین آیا میشود به قضاوت های این شبکه راجع به جمهوری اسلامی اعتماد کرد؟!

 آرمین قبادی پاشا مجری اتاق خبر شبکه من و تومجریان اتاق خبر شبکه من و توکارشناس شبکه من و تومجری شبکه من و تو

21.چرا مدیریت شبکه انگلیسی من و تو با مدیریت شبکه فارسی وان جلسات مشترک برگزار کرده و اهداف خود را یکسان‌سازی می‌کنند ؟!

شبکه من و تو و فارسی وان چرا مدیریت شبکه انگلیسی من و تو با مدیریت شبکه فارسی وان اهداف مشترک دارند

22.چرا ناصر اعتمادی (بنی‌اعتماد) که از اعضای ثابت سازمان امنیت انگلیس است به عنوان مجری و گزارشگر در شبکه انگلیسی من و تو مشغول به کار است ؟!

ناصر اعتمادی در شبکه من و تو رها اعتمادی و پدر و عمویش در شبکه من و تو

23.چرا مدیران و دست‌اندرکاران شبکه انگلیسی من و تو، هویت اصلی خود را که بهایی و یهودی است پنهان می‌کنند ؟!

هویت اصلی شبکه من و تو

هویت بهایی شبکه من و تو

24.دلیل اینکه در خیلی از برنامه های تفریحی شبکه من و تو ، تیکه های سیاسی انداخته میشود چیست؟!

25.آیا با وجود بهائی و یهودی بودن عوامل شبکه من و تو ادعای بی طرفی این شبکه قابل قبول است؟!

26.چرا فقط یک برنامه در هفته آنهم خیلی مختصر به انعکاس نظر مخاطبان میپردازد؟! (و چرا این برنامه هم از سیاه نمایی های سیاسی علیه ایران بی نصیب نیست؟!)

برنامه جواب شبکه من و تو

27.چرا مجریان زن شبکه من و تو سعی دارند با پوشش زننده فرهنگ دیگری را به مردم ایران القاء کنند؟!

فحشا در شبکه من و تو فحشا در شبکه انگلیسی من و تو ابتذال در شبکه من و تو

برنامه های مبتذل در شبکه من و تو شیطان پرستی در شبکه من و تو ترویج شیطان پرستی در شبکه من و تو

28.چرا در خیلی از برنامه ها مثل سالی تالک مدت زیادی از برنامه صرف تعریف از خود میشود؟!

فیلم های پخش شده از شبکه من و تو تعریف از خود در برنامه سالی تاک

29.چرا خیلی از برنامه های شبکه من و تو تکرار میشود؟ آیا کمبود برنامه دارند  یا اینکه میخواهند خیلی از حرفهای زده شده در برنامه ها در ذهن مخاطب تثبیت شود یا سیاست دیگری دارند؟!

30.چرا بین خیلی از برنامه ها به صورت نامحسوس کارهای ضد فرهنگی مثل خوردن شراب ، رقص و ارتباط زنان و مردان همسردار با یکدیگر تبلیغ میشود ؟!

شراب در شبکه من و تو

ابتذال در شبکه من و تو شراب خوردن در شبکه من و تورقص در شبکه من و  تو

31.چرا تفکرات و موسیقی شیطان پرستی در برنامه های مختلفی مثل سکو ترویج و تبلیغ میشود؟!

شیطان پرستی در شبکه من و تو

موسیقی شیطان پرستی در شبکه من و تو سمیا در شبکه من و تو

شیطان پرستی شبکه من و تو  سمیا خواننده شیطان پرستی در شبکه من و تو موسیقی شیطان پرستی در شبکه من و تو

32.چرا مدیران و مسؤولان شبکه انگلیسی من و تو قالب برنامه بفرمایید شام را از شرکت تهیه‌کننده و اجراکننده‌اش که یک شرکت یهودی است خریداری می‌کنند اما قالب برنامه پارازیت صدای آمریکا و برنامه‌های دیگر شبکه‌ها را بدون اجازه برداشته و شبیه‌سازی می‌کنند بدون اینکه کوچک‌ترین هزینه‌ای به آنها بپردازند یا حتی با آنها هماهنگ کنند ؟!

33.چرا همه کارکنان شبکه من و تو باید عضو گروه جوانان بدون مرز باشند ؟!(بنا به گفته مژگان انصاری که از شبکه من و تو جدا شده)

34.چرا شبکه فقط وبلاگ شخصی رها اعتمادی (بنی‌اعتماد) را انکار کرد و دیگر وبلاگ‌های شخصی مجریان شبکه را مسکوت گذاشت ؟!

35.حضور مسعود بهنود هنگام ضبط برنامه‌های اتاق خبر شبکه انگلیسی من و تو چه معنایی می‌تواند داشته باشد ؟!

36.چرا آکادمی گوگوش که مهمترین و پرطرفدارترین برنامه ی شبکه من وتو بوده و در دو سال قبل منظم پخش شده باید عقب بیافتد!! چه مصلحتی در کار است که به بدقول شدن در نظر مخاطبان می ارزد؟!!

37.مگر قرار نبود سرو ناز (تهیه کننده من و تو پلاس ) فقط یک ماه از شبکه مرخصی بگیرد؟ پس چرا بعد از گذشت 6-7 ماه هنوز از وی خبری نیست ؟!

سرو ناز شبکه من و توسرو ناز در شبکه من و تو

38.مگه ادعا نکردید که پریسا ساوجی به خاطر امتحانات دانشگاهی برنامه اجرا نمیکنه؟ آیا بعد از گذشت 3 ماه هنوز امتحاناتش تمام نشده ؟!

پریسا ساوجی در شبکه من و تو

39.چرا جایزه برنامه هم آواز از 10هزار دلار به 100 هزار دلار افزایش یافت ؟ آیا مخاطبان از این برنامه استقبال نکرده بودند؟!

برنامه هم آواز در شبکه من و تو

40.چرا پس از هک شدن فیسبوک حسن اعتمادی ( سردبیر اتاق خبر ) شبکه و خود وی هیچ واکنشی نشان ندادند ؟!

41.مگر آکادمی گوگوش برای پرورش جوانان ایرانی از لحاظ موزیک و خوانندگی نبود! پس چرا برندگان و شرکت کنندگان آکادمی ( مانند کسری احمدی و سروش تهرانی)عضو این شبکه شدند ؟

آکادمی گوگوش در شبکه من و توکسری در شبکه من و تو

 

و این سوالات ادامه دارد . . .

   + مرجان عباسی - ٧:٢۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٥/۳